Jak probíhá první návštěva ? 

První vstupní návštěva trvá 60 minut a  začíná krátkým rozhovorem s dentální hygienistkou. Budeme probírat, jak a čím si čistíte chrup, zda chodíte na pravidelné prohlídky ke svému zubnímu lékaři či zda máte nějaké bolestivé potíže.

Pak už může nastat samotný výkon. Stanovíme úroveň ústní hygieny pomocí obarvením zubního plaku a míry krvácivosti dásní. Zdravé dásně nekrvácí. 

Pak začínáme s čištěním zubů.  Je nutné odstranit veškerý naddásňový zubní kámen, který se nejčastěji nachází na zadní straně dolních předních zubů. Tento kámen má skoro každý z nás. Dále následuje pískování (tzv. airflow), kdy se pomocí velmi jemného písku odstraňují zbytky zubního kamene, plaků, pigmentacích na zubech, které jsou způsobeny potravou nebo kouřením. 

V dalších návštěvách je odstraňován poddásňový kámen, který je schovaný pár milimetrů pod dásní. Proto je velmi vhodné, když dentální hygienistka spolupracuje se zubním lékařem. Má přístup k rentgenům zubů a v případě citlivosti, je tu možnost aplikovat lokální anestezii.  

Po odstranění zubního plaku, kamene a pigmentací se pokračuje s leštěním zubů.. Na konci ošetření se na zuby aplikuje fluoridový gel, který zvyšuje odolnost zubů vůči kyselinám, které jsou vytvářené bakteriemi v zubním plaku.

Poté probíhá instruktáž správného čištění zubů, viz úvodní strana (Co je dentální hygiena)


Kontrolní návštěvy - recall

Recall je systém pravidelných kontrolních návštěv v ordinaci dentální hygieny. Frekvenci těchto návštěv stanovuji po domluvě s pacientem a dle jeho individuálních potřeb. 

 Jak často chodit na dentální hygienu (tzv. recally) je na individuální domluvě. U klientů, kteří mají zdravé zuby a dásně je frekvence návštěv zpravidla 2 x ročně. Klienti po ukončení léčby parodontitidy docházejí zpravidla 4 x ročně.

Airflow - odstranění pigmentací

Součástí dentální hygieny je i speciální pískování pomocí přístroje AIRFLOW, které v okamžiku odstraní z povrchu zubů nežádoucí pigmentaci a navrátí zubům jejich přirozenou bělost.

AIRFLOW dokáže velmi účinně odstranit i ty nejdrobnější pigmentace s využitím bikarbonátu sodného či jemnějších prášků na bázi glycinu a erytritolu, který je ve formě mikrogranulovaného prášku nanášen za pomoci proudění vody a vzduchu na zuby. Pískování pomoci AIRFLOW neutralizuje kyselé prostředí v dutině ústní a zamezuje tak tvorbě bakterií a s nimi souvisejícího zubního kazu.  

Bělení zubů - Pure whitening

Bělení Purewhitening nabízí dvě možnosti, jak získat světlejší odstín zubů. V ordinacích doporučujeme domácí či kombinované bělení. Vždy je důležitá předchozí konzultace s dentální hygienistkou, která Vám doporučí, které bělení je pro Vás vhodnější. Obecně téměř všem klientům  doporučujeme bělení kombinované. Domácí doporučujeme lidem s přirozeně světlými odstíny či těm, kteří již v minulosti bělení absolvovali, a jejich odstín je světlý.

Kombinované bělení spočívá v kombinaci fáze domácí a ordinační. Samotné ordinační bělení nedoporučujeme z toho důvodu, že za jednu návštěvu se zub nestihne dostatečně vybělit a za krátkou dobu se zbarvení vrátí do původního odstínu. Je tedy potřeba, aby ordinační fázi vždy předcházela fáze domácí.

Více informací na webu Pure Whitening.

Cena kombinovaného bělení: 8 050 Kč

Cena domácího bělení: 4 560 Kč


Bělení zubů pomocí kombinované metody Pure Whitening
Fotky nejsou upravované v žádném grafickém programu a žádný z pacientů nedodržoval bílou dietu.